Gay Christian EuropeLGBT Christian Europe

Vitajte v spoločenstve Gay-Kresťanov v Európe

Gay Christians in Europe

Web stránka Gay Christian Europe ponúka multi-jazykovú podporu a zdroje, v materinských jazykoch, kresťanom všetkých vyznaní a denominácií v Európe, ktorí sú homosexuálne orientovaní, teda kresťanským lesbičkám, gejom, bisexuálom, transgender/transexuálom (LGBT), aj tým, čo nie sú istí svojou sexuálnou/emocionálnou orientáciou.

Nájdete tu medzinárodné gay-friendly/gay-welcoming/gay-affirming cirkvi, to jest LGBT-priateľské cirkvi*, podporné spoločenstvá a linky dôvery, ako aj knihy pojednávajúce o tom, čo to znamená byť homosexuálne orientovaný kresťan, a svedectvá rôznych LGBT-kresťanov.

* Kontakty na LGBT-priateľské cirkvi sú chránené heslom. Pre ich sprístupnenie nás, prosíme, kontaktujte.

O iniciatíve Gay Christian Europe

Kresťanská služba a iniciatíva Gay Christian Europe vznikla z potreby gay-kresťanov mať v Európe svoj vlastný “priestor”, a zblížiť sa s ostatnými LGBT európskymi kresťanmi v ich vlastnom jazyku.

Chceme byť oporou homosexuálne orientovaným kresťanom, teda kresťanským lesbičkám, gejom, bisexuálom, transgender/transexuálom v rámci Európy, v prostredí bezpečia a vzájomnej starostlivosti a lásky. Naším cieľom je byť oporou každému človeku na jeho osobnej ceste, bez ohľadu na jeho kresťanskú denomináciu, rešpektujúc to, či sa cíti povolaný k celibátu alebo či verí, že Boh žehná aj vzťahom osôb rovnakého pohlavia. Rovnako medzi nami vítame aj tých, ktorí sa ku kresťanstvu ešte len približujú s otázkami a pochybnosťami.

Tiež by sme radi napomohli vzájomnému spojeniu LGBT kresťanov v európskych krajinách a skontaktovali ich so skupinami, gay-friendly cirkvami a zdrojmi, ktoré sú im najbližšie, a tak vytvorili ako online, tak aj osobné spoločenstvo.

Spiritual Retreat

House for spiritual retreat

Our last Retreats have been an absolute success and a very blessed time.
Unfortunately, there is NO retreat in 2017, unlike what may have been heard from other sources. This is official.

However, we will aim to have a GCE retreat in 2018, in France. Please check back for details nearer the time.

More details...

Share |

Pravidlá pre Používanie | Ochrana Súkromia