Gay Christian EuropeLGBT Christian Europe

Mirė se vini Gay te Krishterė Europe

Gay Christians in Europe

Gay te Krishterė Europe ju ofron pėrkrahje multi-gjuhėsor dhe burimet pėr tė krishterėt e tė gjitha besimeve nė Evropė, tė cilėt janė Gay, Lesbian, Bisexual, Transgjinor (GLBT) ose pyetje rreth orientimit tė tyre seksual, nė gjuhėt e veta kombėtare.

Gjej LGBT Kishave* te mire se ardhura, grupe pėrkrahje dhe linjėn nė vendin tuaj, gjeni Libra tė rėndėsishme pėr tė qenė Gay dhe tė krishterė nė gjuhėn tuaj, dhe tė lexoni Dėshmitė e tė krishterėve GLBT tė tjera nė vendin tuaj.

* Seksion Kisha jonė ėshtė e mbrojtur me fjalėkalim. Ju lutemi tė na kontaktoni pėr tė fituar qasje.

Rreth te Krishterė Gay Europe

I Krishteri Gay Evropė sherbesa ka lindur nga njė nevojė pėr njėhapėsirė me njė tė ndjehen evropiane, dhe pėr tė arritur nga tėkrishterėt LGBT nė Evropė nė gjuhėn e tyre.

Ne mbėshtetje te homoseksualeve, lezbike, biseksual, transeksualkrishterėt nė tė gjithė Evropėn nė njė mjedis tė sigurt dhe tė kujdesshėm. Qėllimi ynė ėshtė qė tė mbėshtesė ēdo person nė udhėtimin e tyre personale, ēdo gjė e tyre emėrtimi dhe nėse atatė ndjehen tė thirrur pėr beqari ose besojnė se Zoti i bekon jetėne e tyre gjatė marrėdhėnieve me seks tė njėjtė, si dhe pėr tė mirėpritur ata qė janė tėrhequr nė besimin e krishterė.

Ne gjithashtu kemi pėr qėllim pėr tė vėnė tė krishterė LGBT nė tė gjitha vendet evropiane nė kontakt me grupe, duke pėrshėndetur kishat dhe burimeve lokale tė tyre, si edhe pėr tė ndėrtuar edhe njė online nė komunitetin e personit.

Spiritual Retreat

House for spiritual retreat

Our last Retreats have been an absolute success and a very blessed time.
Unfortunately, there is NO retreat in 2017, unlike what may have been heard from other sources. This is official.

However, we will aim to have a GCE retreat in 2018, in France. Please check back for details nearer the time.

More details...

Share |

Terms of Use | Privacy Policy